Додаток 1

до наказу від_______2024 №___

ВНУТРІШНЬООБ’ЄКТОВА ІНСТРУКЦІЯ

з організації охорони та пропускного режиму

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкцію з організації пропускного режиму (далі - Інструкція) та правил відвідування спеціалізованої школи І ступеня № 324,(далі – заклад освіти), що розташований за адресою: м. Київ, вул. Миколи Голего 8, розроблено відповідно до примірного порядку організації пропускних режимів та правил відвідування закладів освіти, Положенням «Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, статті 26 Закону України «Про освіту», листа Міністерства освіти і науки України від 09.12.2020 № 1/9-678.

Ця Інструкція розроблена з метою визначення вимог до порядку охорони, організації пропускного режиму, порядку доступу до службових приміщень, приміщень з обмеженим доступом, адміністративних приміщень і території, створення безпечних умов для здобувачів освіти, працівників закладу освіти, запобігання небезпечним ситуаціям, проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму, попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників та учнів закладу освіти.

1.2. У цій Інструкції наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

Пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу/проїзду осіб, виносу/вивозу майна на територію чи з території закладу освіти. Пропускний режим в будівлі закладу передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності навчального закладу і визначає порядок пропуску здобувачів освіти, працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень закладу освіти.

Внутрішньооб’єктовий режим – порядок, установлений у межах об’єкта здійснення заходів з забезпечення безпеки та захисту, що забезпечується сукупністю заходів і правил внутрішнього розпорядку, обов’язкових для виконання особами, які на ньому перебувають (спеціальні об’єкти, зони);

Відвідувач – особа, яка не відноситься до числа працівників та здобувачів освіти, прибула в заклад з певною метою.

Об’єкт охорони – будівля, територія та майно, яке знаходиться в підпорядкуванні навчального закладу;

Суб'єкт охоронної діяльності – суб'єкт господарювання будь-якої форми власності, створений та зареєстрований на території України, що здійснює охоронну діяльність відповідно та у встановленому законодавством порядку.

1.3. Охорона приміщень забезпечується сторожами закладу освіти та охоронцями КО «Муніципальна охорона», з якими укладено договір на надання послуг охорони.

1.4. Виконання вимог, що визначаються власним порядком закладу освіти, є обов’язковим для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють у навчальному закладі, здобувачів освіти та їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях навчального закладу.

1.5. Інструкція розміщується на веб-сайті закладу та на стендах у вестибюлі першого поверху будівлі.

1.6. Інструкція є обов’язковою до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами закладу освіти.

1.7. Основними завданнями пропускного режиму є встановлення такого порядку, який унеможливлюватиме безконтрольний вхід/вихід до/з приміщень та на/з територію навчального закладу (далі - вхід/вихід до/з закладу) працівників навчального закладу, представників інших підприємств, установ і організацій, відвідувачів, здобувачів освіти та несанкціоноване винесення/внесення та вивезення/ввезення матеріальних цінностей.

1.8. Виконання встановлених правил пропускного режиму, розпорядку робочого дня є обов’язковим для працівників навчального закладу, відвідувачів, здобувачів освіти, організацій, діяльність яких передбачає надання послуг, пов’язаних із забезпеченням функціонування або надання послуг закладу освіти відповідно до укладених договорів.

ІІ. Організація охорони, пропускного режиму

2.1. Організація цілодобової охорони службових приміщень, приміщень з обмеженим доступом, адміністративних приміщень і території навчального закладу, дотримання режимних заходів з питань забезпечення охорони та пропускного режиму здійснюються сторожами та охоронцем КО «Муніципальна охорона» (далі - охоронець), з використанням пульта централізованої системи, наявних інженерно-технічних засобів охорони та зв’язку.

2.2. Охорона будівель, території та майна навчального закладу здійснюється шляхом безперервного та безперебійного візуального нагляду та використання системи відеоспостереження.

2.3. Контроль за дотриманням пропускного режиму в будівлях навчального закладу здійснюється сторожами та охоронцем.

2.4. Пропускний режим в навчальному закладі забезпечується сторожами та охоронцем згідно з графіком чергувань.

2.5. З урахуванням оперативної обстановки щодо охорони об’єкта вживаються заходи з нейтралізації можливих загроз з використанням засобів зв’язку та засобів сповіщення пультів охорони сторожами, залучаються додаткові сили й засоби.

2.6. Вхід/вихід до/з навчального закладу здійснюється через центральний вхід з вулиці М. Голего, з внесенням даних про особу в журнал реєстру відвідувачів (далі - Журнал).

2.7. До навчального закладу не допускаються громадяни:

  • з ознаками алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • у вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль або не відповідає загальноприйнятим вимогам пристойності;
  • із забороненими речами;
  • з тваринами.

2.8. Предмети і речовини, заборонені до пронесення на територію навчального закладу: зброя (в тому числі бойова, мисливська, спортивна), боєприпаси, вибухові речовини та пристрої;

- валізи, господарські сумки та пакети великих розмірів (понад 60х40х20 см);

- газові балончики, спеціальні засоби, отруйні, радіаційні легкозаймисті речовини або займисті тверді речовини, небезпечні для життя і здоров’я предмети;

- колючі та ріжучі предмети;

  • рідини, що не мають фабричного маркування і пакування;
  • кіно-, фото-, аудіо- та відеотехніка, звукопідсилювальна техніка, крім випадків, встановлених цією Інструкцією.

У разі виявлення заборонених предметів і речовин сторож та охоронець діє відповідно до законодавства та здійснює заходи щодо супроводження особи, в якої було виявлено заборонені предмети і речовини, за межі навчального закладу або за допомогою пульта охорони викликає організацію з якою укладені договори на послуги охорони або поліцію.

ІІІ. Пропускний режим

3.1. Доступ до адміністративних будівель та на територію навчального закладу для працівників, відвідувачів здійснюється в робочі дні навчального закладу.

3.2. Цілодобовий доступ до адміністративних будівель та вхід/в’їзд на територію навчального закладу у святкові, неробочі та вихідні дні мають право директор та заступники директора.

3.3. Вхід відвідувачів до адміністративних будівель та на територію навчального закладу у вихідні та святкові дні - з 08:00 до 20:00 здійснюється виключно за погодженням з адміністрацією навчального закладу.

3.4. Особи, які входять на територію навчального закладу, на вимогу сторожа повинні пред’явити документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, службове посвідчення державного органу тощо) з внесенням даних про особу в Журнал.

3.5. Пропускний режим у будівлю навчального закладу, а також відкривання/закривання дверей на початку/наприкінці робочого дня забезпечує сторож.

3.6. Здобувачі освіти проходять в будівлю навчального закладу через центральний вхід з вулиці М. Голего у затвердженому режимі роботи навчального закладу.

- Здобувачі освіти, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються в навчальний заклад згідно з розкладом занять або в супроводі відповідального за проведення такого заходу.

- Під час канікул здобувачі освіти проходять у навчальний заклад згідно з планом заходів на канікулах, затвердженим директором навчального закладу у супроводі керівника гуртка (вчителя), який проводить захід.

- Початок навчальних занять о 8:45 годин. Здобувачі освіти зобов’язані прибути до закладу не пізніше 8:30 год.

- Йти (виходити) з закладу здобувачам освіти до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації.

- Вихід здобувачів освіти з закладу на екскурсії, чи на інші позашкільні заходи відбувається організовано і в супроводі вчителів.

- Здобувачі освіти мають право знаходитися в будівлі навчального закладу після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів виключно у присутності вчителів або керівників гуртків.

3.7. Адміністрація та інші працівники навчального закладу знаходяться у приміщенні закладу відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклад згідно з графіком роботи.

3.8. Педагогам необхідно приходити до навчального закладу за 15-20 хвилин до початку роботи з метою підготовки робочого місця до початку занять. По закінченні занять вчитель передає дітей батькам, що їх зустрічають, на подвір`ї закладу.

- Технічний та обслуговуючий персонал приходить до закладу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором.

3.9. Адміністрація закладу зобов’язана заздалегідь попередити сторожа, охоронця або іншу відповідальну особу про час запланованих змагань, конкурсів, нарад, семінарів в навчальному закладі.

3.10. Пропускний режим для батьків здобувачів освіти або осіб, які їх замінюють:

- Батьки здобувачів освіти або особи, які їх замінюють, проходять до будівлі навчального закладу через центральний вхід.

- Зустрічі батьків з учителями відбуваються на батьківських зборах, за запрошенням після уроків. І лише в екстрених випадках - під час перерви.

- Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового вахтера про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

- Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі не заходять і чекають дітей на вулиці. В окремих виняткових випадках (негода тощо) проходять до вестибюлю не далі поста чергового вахтера і в межах його огляду.

- Батьки або особи, які їх замінюють на вимогу сторожа чи охоронця повинні пред’явити документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, службове посвідчення державного органу тощо), реєструються в Журналі, де зазначають своє прізвище, ім’я, по батькові та прізвище педагога або представника адміністрації, до якого вони направляються. В усній формі також повідомляють прізвище, ім’я своєї дитини, гурток, в якому вона навчається.

- Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до навчального закладу з габаритними сумками, валізами та тваринами. Сумки необхідно залишити на вахті біля сторожа чи охоронця.

- Прохід до навчального закладу батьків з особистих питань до адміністрації можливий за попередньою домовленістю, про що сторожа інформують заздалегідь.

- У випадках незапланованого приходу до навчального закладу батьків здобувачів освіти або осіб, які їх замінюють, сторож з’ясовує мету їхнього приходу і пропускає в будівлю навчального закладу, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у Журналі.

- Батьки або особи, які їх замінюють, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, проходять до вестибюля (в межах поля зору сторожа та охоронця).

3.11. Пропускний режим для відвідувачів навчального закладу:

- Відвідувачі проходять у будівлю навчального закладу тільки через центральний вхід.

- Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують навчальний заклад за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, залишають запис у Журналі.

- Посадові особи, які прибули до навчального закладу з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

- Групи осіб, що відвідують навчальний заклад для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу та за списками учасників і при наданні документа, що посвідчує особу.

- Для виклику працівника навчального закладу або представника адміністрації необхідно звертатися до сторожа.

- При відвідуванні навчального закладу відвідувач зобов’язаний за проханням сторожа чи охоронця надати на візуальний огляд принесені з собою речі, які викликають підозру, для недопущення внесення в будівлю закладу освіти алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

- У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, небезпечних предметів, сторож чи охоронець затримує відвідувача, доповідає про випадок представнику адміністрації навчального закладу та діє у відповідності до отриманих вказівок.

- У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних із допуском відвідувачів до будівлі навчального закладу, сторож та охоронець діє за вказівками директора закладу, його заступників та директора КО «Муніципальна охорона».

3.12. Всім відвідувачам навчального закладу забороняється:

3.13. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях навчального закладу без дозволу на те адміністрації.

3.14. Виносити з приміщення навчального закладу документи, інформацію, яка знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

3.15. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією навчального закладу.

3.16. Приносити до приміщення та на територію навчального закладу алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

3.17. Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території навчального закладу. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

3.18. Входити до навчального закладу в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами.

3.19. Факти порушень громадського порядку і завдані збитки навчальному закладу фіксуються в установленому порядку уповноваженими особами, котрі здійснюють пропускний режим.

3.20. Без відповідного дозволу адміністрації знаходження в приміщеннях та на території навчального закладу та прохід нею стороннім особам заборонено.

3.21. Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію навчального закладу встановлюється дозволом адміністрації закладу.

3.22. Допуск без обмежень на територію навчального закладу дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції.

3.23. Паркування автомобільного транспорту на території навчального закладу без дозволу адміністрації заборонено.

3.24. Прохід осіб в приміщення навчального закладу з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків за наявності службового посвідчення. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

3.25. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків або на заходи, що проводяться в приміщенні або на території навчального закладу, пропускаються в будівлю навчального закладу за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення.

3.26. Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій з якими укладено договори на виконання робіт (послуг) пропускаються у приміщення навчального закладу для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступників директора за попередніми списками.

IV. Правила поведінки відвідувачів закладу освіти

4.1 Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні закладу зобов’язані:

- зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

- не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, здобувачів освіти та інших відвідувачів;

- виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників закладу;

- не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками їх службових обов’язків;

- ставитись бережливо до майна, підтримувати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

V. Відповідальність відвідувачів закладу освіти за порушення даної інструкції

5.1 У випадку порушення відвідувачем закладу освіти пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим.

5.2 У випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають кримінальній відповідальності згідно чинного законодавства.

5.3 У випадку зумисного чи незумисного пошкодження або знищення майна на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування заподіяних збитків.

VI.Порядок ввезення/внесення, вивезення/винесення цінностей, майна та
обладнання на/з територію навчального закладу

6.1. Сторож та охоронець здійснюють заходи щодо запобігання ввезенню/внесенню, вивезенню/винесенню на/з територію навчального закладу заборонених для ввезення/внесення, вивезення/винесення речей, а також мають право проводити зовнішній і внутрішній огляд особистих речей та автомобілів, які в’їжджають/виїжджають на/з територію навчального закладу.

6.2. При вході до будівлі навчального закладу відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеоапаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у сторожа в Журналі з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі.

6.3. Ввезення/внесення, вивезення/винесення майна, обладнання та матеріалів навчального закладу погоджуються адміністрацією навчального закладу.

6.4. Ввезення/внесення, вивезення/винесення через центральний або службовий вхід/вихід майна, обладнання та матеріалів підрядних організацій, надавачів робіт (послуг) і постачальників товарів здійснюється на підставі листа, погодженого директором або заступниками директора.

6.5. У разі ввезення/внесення, вивезення/винесення майна, матеріалів та обладнання сторож та охоронець обов’язково перевіряють:

- наявність службової записки про ввезення/внесення, вивезення/винесення матеріальних цінностей;

- відповідність особистих даних, зазначених у службовій записці (листі), документу, що посвідчує особу працівника (паспорт громадянина, службове посвідчення державного органу, тощо);

- відповідність фактичної кількості місць та найменувань, що ввозяться/вносяться, вивозяться/виносяться, кількості місць та найменувань, зазначеній у службовій записці.

У разі виявлення розбіжностей щодо найменування, кількості або помилок у службовій записці (листі) сторож не пропускає матеріальні цінності за межі навчального закладу і негайно доповідає директору або заступникам директора.

6.6. В’їзд автомобілів на територію навчального закладу здійснюється на підставі службових записок або листів, погоджених директором або заступниками директора. Дозвіл на в’їзд автомобіля діє до кінця терміну, зазначеного в службовій записці.

6.7. Вивезення сміття, будівельних відходів тощо з території навчального закладу здійснюється відповідно до укладених договорів з організацією про надання послуг вивезення сміття, будівельних відходів тощо та відповідно до графіку затвердженого в договорі.

VII.Внутрішньооб’єктовий режим

7.1. Усі види господарських робіт у приміщеннях та на території навчального закладу проводяться обслуговуючим персоналом навчального закладу у робочі дні з 07:00 до 21:00 год. У вихідні дні господарські роботи проводяться з 08:00 до 17:00 год.

7.2. Виконання невідкладних господарських робіт у позаробочий час, а також у вихідні дні погоджується адміністрацією навчального закладу.

Виконання невідкладних робіт з відновлення працездатності обладнання та налаштування обладнання у позаробочий час погоджується адміністрацією.

7.3. Проведення ремонтно-будівельних робіт, робіт з налагодження та відновлення працездатності обладнання підрядними організаціями у приміщеннях та на території навчального закладу здійснюється у робочі дні з 08:00 до 20:00, в інший час та у вихідні дні - з дозволу адміністрації навчального закладу.

7.4. Згідно з вимогами протипожежної безпеки категорично забороняється проводити вогневі та зварювальні роботи без належного оформлення документів і проведення інструктажу відповідальним за пожежну безпеку в навчальному закладу.

7.5. Розміщення на території будь-якого обладнання, меблів тощо погоджується з адміністрацією згідно з розподілом обов’язків з дотриманням усіх вимог правил техніки безпеки й протипожежної безпеки.

7.6. Забезпечення дотримання вимог протипожежної безпеки на території навчального закладу покладається на відповідальну особу, визначену наказом навчального закладу.

VIII.Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації
аварійної ситуації

8.1. Пропускний режим в будівлю та на територію навчального закладу на період надзвичайних ситуацій обмежується.

8.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

8.3. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів навчального закладу при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок охорони приміщень розробляються адміністрацією навчального закладу, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

8.4. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні навчального закладу на видному й доступному для відвідувачів місці.

8.5. Пропуск відвідувачів у приміщення навчального закладу припиняється.

8.6. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації - забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію навчального закладу.

8.7. У разі виникнення в робочий час аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій пропуск працівників аварійно-рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Служби безпеки України здійснюється безперешкодно за наявності документа, що посвідчує особу, сторож обов’язково повідомляє про такі випадки директора або його заступників.

8.8. У разі виникнення у неробочий час та вихідні дні аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій пропуск працівників аварійно - рятувальних загонів, аварійних, медичних служб, працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Національні поліції України, Служби безпеки України здійснюється безперешкодно/За наявності документа, що посвідчує особу, сторож обов’язково повідомляє про такі випадки директора або його заступників.

Директор Ірина МАСЛОВА

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування